Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Petice

Pravidla fóra
Jste v sekci Sdružení řidičů CZ, o.s. - přístup do této sekce mají členové sdružení, kteří zde mohou psát a registrovaní uživatelé fora a navštěvníci, kteří mohou pouze číst příspěvky.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice

Příspěvek od bohousek1 »

Petice byla predana hospodářskému výboru :

http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=64073
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice

Příspěvek od bohousek1 »

Tak po 4 měsících přišla konečně odpověd :

Obrázek

Děkujeme všem co se zapojili a podpořili naši petici.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Banicek
řidič profesionál
Příspěvky: 61
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:05:54
Bydliště: Dobřany u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice

Příspěvek od Banicek »

Aha ,pěkný a co to řeší?Když mě šéf pošle pro náklad kterej ma pro mně přes váhu,napišou mi to do cmr,jsou vykrytý a já co?Odmítnu=mám padáka,pojedu = jsem v prušvihu,zas jen já.
Hláška roku: Noooooo,pán je závodník. :D
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Petice

Příspěvek od frantaemail »

Dle mého názoru slušný i když né zrovna uspokojivý výsledek.
1)Výsledek je takový jaký si ho sami řidiči udělali, svou netečností a leností k danému problému (nepodepsáním petice).
2)Nelze hned změnit zákony tak aby vyhovovaly všem zůčasněným na to má Sdružení řidičů malou základnu.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Petice

Příspěvek od roadtrain »

jestli jsem to pochopil zprávně tak když naložím někde a celková váha bude v pořádku a PČR mě bude kontrolovat na nápravy nehrozí mi trest za případné přeložení nápravy protože jsem nakládal na firmě kde měly váhu pouze na celkovou váhu soupravy.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Petice

Příspěvek od Helena »

Mohl by tu někdo vysvětlit důsledky tohoto dopisu a v čem se to teda oproti minulosti změní?
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice

Příspěvek od bohousek1 »

kratce, zde jsou zmeny v zakone :

Kontrolní vážení vozidel
§ 38a
(9) Odesílatel nesmí v dokladech, které vydal k přepravované zásilce, uvést nižší hmotnost zásilky, než je její skutečná hmotnost.

§ 42b
Správní delikty právnických a podnikajících fyzických osob
odst.1
u) jako odesílatel zásilky vydá k přepravované zásilce doklad, v němž uvede nižší hmotnost zásilky, než je její skutečná hmotnost, pokud vozidlo, které zásilku přepravuje, překročí při nízkorychlostním nebo vysokorychlostním kontrolním vážení hodnoty stanovené zvláštním právním předpisem10), s výjimkou překročení největších povolených rozměrů vozidel a jízdních souprav.

§ 43
odst.9
S výjimkou překročení největších povolených rozměrů vozidel a jízdních souprav není řidič vozidla odpovědný za přestupek podle § 42a odst. 4 písm. c) a e), pokud prokáže, že odesílatel nebo provozovatel vozidla mu vydal k přepravované zásilce doklad, v němž uvedl nižší hmotnost zásilky, než je její skutečná hmotnost, a při převzetí zásilky nemohl provést kontrolu hmotnosti zásilky.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Petice

Příspěvek od fatal_netware »

Skvělé Bohoušku, blahopřeji úplně všem členům sdružení, kteří se na této akci podíleli a za mě osobně děkuji všem co tuto akci podpořili svým podpisem na petici.
Nečekal jsem takový výsledek, proto je to pro mě obrovské překvapení, že se něco pohlo správným směrem. Sice můžeme mít drobné výhrady vůči formulaci zákona, ale ve výsledku je tam to nejpodstatnější a to to, když mi někdo napíše na papíry špatnou váhu a já nemám šanci to ověřit, tak ve výsledku za to bude trestán ten co napsal špatnou váhu a né jak bylo do teď :
Za všechno může řidič.
Ještě jednou gratuluji Sdružení řidičů CZ k výborné práci.
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Petice

Příspěvek od Helena »

Já to vidím jako fatal. Nebylo cílem zbavit řidiče úplné zodpovědnosti, jsme přeci dospělí lidi a když vím, že dělám něco špatnýho, tak mám přeci možnost říci NE!!! Takže, když v papírech bude správná hmotnost (vysoká) a řidič se rozhodne jet, měl by mít spoluzodpovědnost.

Taky si myslím, že je to velký úspěch, dosáhli jsme změnu zákona!!!!!!
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice

Příspěvek od Irys »

No když uvážíme velikost naší členské základny, tak hodně dobrý!! ;)
Odpovědět