Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvky, které nejsou k věci jsou přesouvány sem.
Zde neni možnost přispívat.
Pravidla fóra
ZDE NELZE ODPOVÍDAT.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od frantaemail »

Jo,pokuím se. Ale teď mám supr kšeft-noční směny,takže jsem nepoužitelný do víkendu.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od mates »

nehoří..
člen výboru
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od petrw. »

Mates- máš to skvělé :D S tím mýtem mě zaráží jenda věc. Mám systém s předplácením mýtného. Sami celníci mi potvrdili že to nefunguje tak jak se prezentuje. Ted mám na mysli systém pípání při nedostatku peněz. Má to 4* pípnout když nezaplatíš. Ale udajně to pípne jenom 2* jako když máš stav peněz pod 600 Kč. Při tom všem ale není možná zpětná kontrola zaplacení průjezdů ( tedy je při nabíjení si můžeš nechat udělat výpis posledních 20 ti průjezdů). Pokud ale přeberu auto po kolegovi a chci zpětně překontrolovat průjezdy mám smůlu. Nechápu jak můžu platit pokutu za nezaplacený mýto, když jsem ani neseděl v autě. Až potkám celníky zajdu se jich optat(pěšky :D ) jak je na tom moje auto a případně dojdu doplatit. Jinak to řešit nejde.
Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od bohousek1 »

Petrw - presne takto jsem to resil já, zastavil jsem celniky - poprosil je o zkontrolovani a druhy den jsem to byl doplatit na Premidu. Neni to ale čisté, tak jsem oficiálně požadal Celni správu o seznam nezaplacenych useku a dostal jsem odpoved, ze mi to dát nemužou. Cili je to státní bordel a dá se říci i forma vydírání řidičů a dopravců špatným systémem.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od petrw. »

Jestli tam mám nějaký renonc a budou mě chtít pokutovat, pujdu do správního řízení. Nebudu platit za nedokonalost systému a už vůbec ne za chybu jinýho řidiče.
Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od mates »

jde spíš o to,že zde pochybil stát při schválení zákona
člen výboru
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od roadtrain »

pokud jde o mýto jako takové možná by nebylo od věci se zeptat nějakého právníka jak to je protože půl dálnični známky je taky neplatné i kdybych ji koupil včera.
protože mám dojem že prostě za 1) jedu nějakou trasu není problém zjistit kolik mě tento úsek bude stát +- a podle toho si to zkontrolovat popřípadě dobít.
2) je to povinnost firmy a i řidiče aby nenajížděl na dálnici pokud nemáš mýto s osobákem taky nepojedeš po dálnici bez známky.
tot můj názor
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od petrw. »

Roade asi s tím nemáš zkušenost. Ale na krabičce není možnost kontroly stavu peněz. Jediná kontrola je ta, když ti klesne částka pod 600 Kč tak ti to začne pípat 2*. Vždycky to při nejbližší příležitosti znovu dobiju. Ale tentokrát jel kolega, který se na to vys*al. Ve 4 ráno jsem to nabíjel, ale nevšiml jsem si zůstatku 0,80 Kč. To znamená že buď měl kolega štěstí a dojel prachy a nebo neměl štěstí a projel nějaký brány bez zaplacení. Tedy v takovým případě ti krabička pípne 2* (zůstatek pod 600 Kč) ale nestrhne ti platbu, protože tam nejsou prachy. Nevidím jediný důvod proč není možnost zpětný kontroly průjezdů v úseku delším než je poslední průjezd 20 ti bran. Pokud si toho nevšimneš a chceš si to zkontrolovat po projetí většího úseku než 20 ti posledních průjezdů máš smůlu. A hlavně nechápu proč bych měl platit pokutu jenom z toho důvodu že zrovna sedím v autě.
Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od bohousek1 »

Pro vsechny, ta moznost kontroly tu je, staci mit zaregistrovanou firmu na webu Premid a vlozit si tam ty krabicky. Pak uvidite kde jezdi a zda jsou brany strzeny.
..:: Bohousek1 ::..
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: rozpracováno mýto, opravy , výstavba

Příspěvek od roadtrain »

petře mýto je na auto a ne na osobu řidiče.pokud se na to někdo vyprdne no bohužel i u nás se stávalo že někdo platil za druhého respektive jsi zjistil kdo ten či onene den jezdil a ten ti to pak musel zaplatit.krabičky máme na fakturu takže nemusím hlídat dobíjení nechápu proč ČR firmy to taky takto nemají a je klid.a kontrola pokud doneseš krabičku na benzinky kde se dobíjejí rádi ti určitě zjistí zůstatek a podle toho konáš.bohužel vše hovoří jasně na dálnici bez mýtného nemáš co dělat a podle toho musíš jednat ty jako řidič no bohužel.za osobák bez známky ti to taky spočítají šikovně a bez diskuse.
pak pokud a stát se může by to mělo být nastaveno tak a toto nevím že prostě pokud ti dojde kredit měl bys pak po dobíjení dlužnou částku uhradit tak jako na SK dojde ti kredyt tak pak při dobíjení si to zaplatíš + 5 Eur jako takový bonus za blbost tím je věc vyřešena pokud jsem to dobře pochopil a tam by se mohlo sdružení angažovat v tom že když ti prostě dojde kredyt tak při dobíjení doplatit a třeba nějaký poplatek k tomu že jsi jelito 100 kč a hned by se dýchalo lépe.otázkou je jestli u tohoto našeho mýta je to možné technicky takto udělat pak jestli bude ochota a pak jestli někdo se bude se sdružením bavit.
Odpovědět