Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Servis a jízda bez karty řidiče

Dotazy a odpovědi ohledně digitálních tachografů
Pravidla fóra
Obdobně jako v sekci Dopravní policie Vás žádáme o slušnost a konkrétní dotazy. Veškeré dohady si nechte do sekce Drbárna
Odpovídat zde budou lidé z oboru.
Dotazy zde mohou pokládat pouze registrovaní uživatelé
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis a jízda bez karty řidiče

Příspěvek od martin440 »

já to vidím tak: vyndám kartu-ukončím činnost a dál mě to nezajímá ...servis ať si dělá co chce-popřípadě po nich požaduji potvrzení.... je to správně nebo špatně? ptám se .... po vložení svojí karty doplním svojí činnost tzn. poslední práce a pauza
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

.

Příspěvek od Tacho »

Zastavit pořídit výtisk na vozidlo ne na řidiče a ručně do grafu zaznemanat svou činnost.Jinak nevěřím,že toto policie uzná jako lidskou chybu.Ruční záznam doplnit do té doby co měla být karta vložena lze ale to zde nerozepíšu.Jediná rada je aby se Vám toto nikdy nestalo.
Naposledy upravil(a) Tacho dne čtv 30. led 2014 23:52:56, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis a jízda bez karty řidiče

Příspěvek od martin440 »

aha
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis a jízda bez karty řidiče

Příspěvek od Irys »

Kuriózní problém: můj vlastní šéf v pondělí, když jsem měla volno, jezdil s mým autem, a protože je salámista, neobtěžoval se vložit tam svou kartu. Takže tam mám najeté 4 km po průmyslové zóně bez karty. Sice jsem pořídila ještě před vložením mé karty výtisk vozidla, ale teď nevím, co na něj vlastně napsat. :evil: Svou činnost (nebo spíš nečinnost, šlo o víkendovou pauzu od pátku do pondělí odpoledne) mám doplněnou manuálně v tachografu, mám to ještě tuplovaně vyznačit na ten výtisk?
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

.

Příspěvek od Tacho »

Ty jako řidič nemáš nic společného s neevidováním záznamu provozovatele vozidla. Na kartě máš doplněný týdenní odpočinek a tak nic na výtisk neprováděj. Vypadalo by to docela divně. Za případnou sankci si bode moci pouze sám.
Naposledy upravil(a) Tacho dne čtv 30. led 2014 23:53:23, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

.

Příspěvek od Tacho »

Ať na výtisk dá své razítko firmy a napíše údržba nebo servis v areálu firmy. Nebo poctivě, že zapomněl vložit kartu řidiče.
Naposledy upravil(a) Tacho dne čtv 30. led 2014 23:53:44, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis a jízda bez karty řidiče

Příspěvek od Irys »

Jj, díky, odnesu mu ho. Ale on je fakt střelec, myslím, že ho zahodí... škoda papíru. Pokusím se ho dostat na Truck Mayday i s jeho digi kartou, docela by mě zajímalo, jaké špeky na ní musí mít při jeho přístupu. :D
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

.

Příspěvek od Tacho »

Zatím nic neřešil a neplatil žádnou pokutu. Třeba s německými řidiči mám jen špatné zkušenosti a když ke kontrole přijede přímo majitel firmy tak je to extrém. Zjevně se v Německu kontroluje pouze tranzit a vlastní řidiče policie v tuzemsku neřeší. Navíc jsou těžký cholerici. Dovolím si toto tvrdit pouze na základě své praxe a zkušenostech. Splupracující řidič německé firmy je jiné národnosti ale opravdový Němec je nad věcí a těžký frajer.
Naposledy upravil(a) Tacho dne čtv 30. led 2014 23:54:05, celkem upraveno 2 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

.

Příspěvek od Tacho »

Jinak jsi to sama napsala, že je to střelec a nejspíše to řešit nebude. Proč taky, je to prostě frajer a vše má těžce lidově řečeno v paži. Přesně takový k nám jezdí a tak se chovají. Jedině dobře, že se jim nic netoleruje. Jako tento, já jsem Němec a já nemusím nic dokládat a platiti nebudu. Zaplatil a byl rád, že odjel. Majitelé firem neznají své povinnosti a pak to má vypadat. Češi se alespoň snaží až na vyjímky.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Aleš Nesvadba
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15. kvě 2014 22:01:37

Re: Servis a jízda bez karty řidiče

Příspěvek od Aleš Nesvadba »

Dobrý den,
jsem tu nový a nevím kam, jsem to měl vložit.
V úterý jsem měl jízdu s vloženou digi kartou, asi 20 min. Po příjezdu na firmu, jsem ukončil směnu odpočinkem a kartu vytáhl. Zítra tím autem mám jet znovu, mám něco doplňovat na kartu a jak? :oops:
Odpovědět