Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Nadrozměrná a těžká přeprava

Vše pro řidiče velkých aut
Odpovědět
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od Globe »

:roll:
Naposledy upravil(a) Globe dne sob 12. úno 2011 13:41:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od Helena »

Rozdíl je povrchně rozluštit a ovládat jazyk. Při tvojí krátký kariéře jako bf3 doprovod jsi asi moc takových kontrol nezažil, ale řidiči jsou zkoušení takovým způsobem z němčiny, že by snad museli mít státnice, aby obstáli. Např. musí přečíst německý článek a počítají se jim chyby na řádcích.

Řešit to se mnou nemusíš, ale jestli chceš obhajovat nepravdivý informace, tak to dělej na truck-foru, tam je jich spousta, tam se to ztratí.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od Helena »

Globe píše:a dalsi vyhoda spociva v tom, ze si nemecky nemluvici cech neumi precist povoleni, tudiz ho urcite v nejakym bode porusi, tudiz tu pokutu dostane za neco jinyho :lol:
Globe píše:. nic o ceskych ridicich jsem nepsal, jestli ty na to mas jinej nazor, je to tvuj problem, resit to tu s tebou nehodlam.
Kromě toho ty neumíš ani česky :roll: . Nebo máš spíš hroznou sklérózu.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od mates »

prosím vás zanechte osobních sporů a narážek a držte se tématu. píšu obecně ne konkrétně a nekažte si život. děkuji a přeji hezký den při psaní potřebných a užitečných rad. sice ven nejezdím,ale rád si počtu co a jak. a nejen já !
člen výboru
volant
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 12. črc 2010 22:12:21

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od volant »

Dobrý den přeji
Prosím vás neví nekdo kolik smí vážit odvozní souprava na dříví v rakousku, mám 3 nápravy na autě a 2 na přívěsu tady v čr je to 44t - 26t auto a 18t přívěs

někdo říká že v rakousku max.40 tun jiný zas že do 100 km od hranic 44 tun mohl by mi prosím někdo objasnit jak to vlastně je ? děkuji
Uživatelský avatar
Jinni.H
Člen sdružení
Příspěvky: 120
Registrován: ned 26. dub 2009 10:16:14
Bydliště: Benešov

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od Jinni.H »

Doufám, že se nepletu..., ale není náhodou max. celková hmotnost soupravy v CZ 42t?
A o žádné vyjímce nevím.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od mates »

CZ 48tun/6náprav ofiko co je víc je nadměr
člen výboru
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od Helena »

Matesi, nebo kdo to ví, je v Čechách nějakej předpis, kterej stanovuje velikost těch červeno-bílých tabulí, co se s nima označujou široký náklady?
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od mates »

to by spíš věděl globe, já když potřeboval info sháněl sem ho tam a tak různě....ale já vim no, ty psát asi nebudeš
člen výboru
posa
řidič profesionál
Příspěvky: 123
Registrován: sob 10. dub 2010 14:45:45

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od posa »

Mohlo by to být toto vyhláška 341/2002Sb §23
Vozidla a pracovní stroje samojízdné, jejiž šířka je větší než 2,55m, u vozidel s tepelně izolovanou nástavbou větší než 2,60m . . . . musí být na předních a zadních čelních plochách co nejblíže k dolním a bočním obrysům vozidla označena červenými a bílými pruhy, stejně širokými, směřujícími od podélné střední roviny pod úhlem 45 st. dolů, šířka barevného pruhu musí být v rozmezí 70 až 100mm. Označení je provedeno ...... z retroreflexního materiálu třídy 2 podle čsn 018020 a čsn en 12899-1, minimální plocha tohoto označení musí být 0,10m2, přičemž tato plocha musí mít tvar pravoúhelníka o délce strany nejméně 250mm.
Odpovědět