Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Odpočinek při přepravě trajektem

Kolik hodin může řidič odpracovat aby mu byl uznán dělený odpočinek

15 hodin
0
Žádná hlasování
na tom nezáleží
2
22%
13 hodin
5
56%
12 hodin
2
22%
 
Celkem hlasů: 9

Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od Tacho »

Otázka:
Při přepravě trajektem, kdy řidič má k dispozici kabinu z lůžkem, může celkem dvakrát přerušit denní odpočinek.Obě přerušení nesmí přesáhnout celkem hodinu a aby se mu takto dělený odpočinek uznal muže řidič max odpracovat kolik hodin, po kterých následuje takto dělený odpočinek :?:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od martin440 »

tak to teda nevim :?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od Tacho »

Článek 9
1. Odchylně od článku 8 může být běžná denní doba
odpočinku, pokud řidič doprovází vozidlo přepravované na
trajektu nebo po železnici, přerušena nanejvýš dvakrát jinými
činnostmi, které nepřesahují celkem jednu hodinu. Během
běžné denní doby odpočinku musí mít řidič k dispozici lůžko
nebo lehátko.

Běžná denní doba odpočinku to znamená co :?: Toto spousta řidičů porušuje, běžná denní doba odpočinku musí být provedena v kolika hodinách aby byla uznána :?: Ten kdo přijede do přístavu a má pracovní směnu více jak 13 hodin stihne takto dělený odpočinek ve 24 hodinách :?:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od martin440 »

myslím, že nestihne nic, protože to stejně nejde dodržet a přerušení bejvá víc jak hodinu... aspon mě to nikdy nevyšlo
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od Tacho »

Takto dělený odpočinek je samozřejmě uznán pouze při max odpracovaných 13 hodinách. :!:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Ronn
závozník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:29:27
Bydliště: Bečov nad Teplou

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od Ronn »

Tacho já tomu moc nerozumím,
když budu mít 11 hodinový odpočinek+1 hodina přerušení z důvodu nalodění a sjezd z trajektu což je přeci výkon,tak mi zbývá 12 hodin celkového výkonu
abych se vešel do 24 hodin.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od frantaemail »

V těch 11 hodinách odpočinku máš povoleno mít při přepravě trajektem max. 1 hodinu jiné činnosti než odpočinek, za předpokladu že máš na lodi zajištěno lůžko. Čas najetí a sjetí z lodi (max. 1 hodinu) se počítá do doby odpočinku.
Ronn
závozník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:29:27
Bydliště: Bečov nad Teplou

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od Ronn »

Diky za vysvětlení, já myslel, že těch 11 hodin DDO musí být mimo té hodiny, což by mne dalo celkem 25 hodin.
Já mám brožuru, kterou vydal Vogel a tam se píše, že pokud dojde k přerušení , tak cituji jak je zde napsáno
"V důsledku doby přerušení nesmí v žádném případě dojít ke zkrácení běžné denní doby odpočinku"
Uživatelský avatar
Slaany
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: pát 24. led 2014 22:21:30

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od Slaany »

Tak to je supr. Pokud teda sjizdim z lodi ,tak muzu odstavit hned v pristavu a dodelat 11 a nebo jet rekneme 45minut (15min jsem rekneme najizdel na lod). Presne receno musim 10hodil stat pred trajektem,nasledne na trajektu a pak na parkingu v pristavu. a jednu hodinu muzu mezitim jet = dohromady 11h?

A jeden dotaz k zadani do digi tachografu. Prijedu do pristavu na seradiste ,dam postylku, ukoncim smenu a po dvou hodinach najizdim na trajekt ....nastavuju teda ZADANI VOZIDLA 'bojka' , rozjedu se a najedu na lod. A bojka pri rozjezdu na tachografu zmizi. Mam 'bojku' znovu zadat jak najedu na trajekt,zadam postylku a jdu do kajuty? To same az sjedu z lode a dodelavam po vylodeni delenou DDO v pristavu na parkovisti. Znova jeste nastavit bojku ?
Čím hůře je ,tím lépe může být ;)
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Odpočinek při přepravě trajektem

Příspěvek od frantaemail »

Ne, doba odpočinku před - na a po trajektu musí činit v součtu 11hodin. Běžný odpočinek při přepravě trajektem lze přerušit a to na dobu v součtu max. 1 hodiny za účelem sjetí a najetí na trajekt. Předchozí můj výklad tedy neplatí. V té době buď nebyl ještě sjednocen výklad nebo jsem si jej špatně vyložil. Tímto se omlouvám.
Symbol trajektu se zadává pouze v době stání vozidla na trajektu nebo vlaku. Ne před a ani po.
Odpovědět