Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Srážka se zvěří.

kam volat, jak pomoci, jaké dokumenty.....
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hugo z hor
řidič profesionál
Příspěvky: 1039
Registrován: pát 19. čer 2009 22:13:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Srážka se zvěří.

Příspěvek od Hugo z hor »

Nikde se mi nepodařilo zjistit, jestli se srážka se zvěří počítá jako nezaviněna dopravní nehoda, a jak to je s pojištěním myslivců za spáchanou škodu na vozidle. Máte o tom někdo nějaké informace?
Hugo z hor

Být "TRUCKER" není jen práce, je to poslání!

martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od martin440 »

myslím, že něco mají, pokud vím zvěř si řidič "přivlastnit" je to nehoda jako každá jiná zaviněná určitě ne... museli by to prokázat... mám dojem že to platí povinný ale nevim to jistě


Od března letošního roku zahrnula Generali, jako první pojišťovna v ČR, zdarma krytí rizika střetu se zvěří do povinného ručení Generali KOMPLET. Jednou z výhod je výplata pojistného plnění z připojištění střetu se zvěří, která nemá vliv na škodní průběh pojištění odpovědnosti vozidla. Využijí ho i řidiči se sjednaným havarijním pojištěním vzhledem k nízké spoluúčasti jednoho tisíce korun. V případě havarijního pojištění činí minimálně pět tisíc korun, navíc s vlivem na jeho bonus.


K hlavním událostem v červencové přírodě patří srnčí říje. Teritoriální srnci jsou nejsilnější jedinci, kteří tvoří základ chovu, a myslivci se snaží, aby zanechali co nejvíce potomstva. Proto se před říjí neloví pod hrozbou výrazných sankcí, které upravují stanovy mysliveckých sdružení. Srnčí říje se projevuje zvýšeným pohybem srnčí zvěře. Proto by řidiči měli zvýšit pozornost a přizpůsobit rychlost jízdy, zvláště v lesních úsecích. Srážka se zvěří se musí nahlásit zástupci místně příslušného mysliveckého sdružení, který provede dosled zraněné zvěře či odvoz a likvidaci uhynulého kusu. Pokud by si řidič přivlastnil usmrcený kus zvěře, dopustil by se trestného činu pytláctví, upozornil Jiří Šilha, pracovník Českomoravské myslivecké jednoty, pověřený pro styk s médii.

Srážku se zvěří řidičům bez pojištění nikdo nezaplatí (Mladá fronta DNES)

Nikdo s ní nepočítá, ale na silnicích jde v létě o docela běžnou záležitost: srážka se zvěří



Na střední Moravě je takových havárií v současnosti poměrně dost, například jen na Olomoucku za první půlrok policisté napočítali přes jedenáct set havárií, z toho šestašedesát se zvěří. Srážky se srnkami či divočáky zatím způsobily jen lehká zranění. Důvodem přibývajících kolizí je podle myslivců rostoucí počet spárkaté zvěře, hlavně divočáků, v lesích a přibývání aut na silnicích. K tomu se v létě přidává ještě říje srnčí zvěře, která tak častěji migruje. Pokud ovšem motoristé nemají havarijní pojištění, škody po srážce se zvěří, které se často pohybují v desítkách tisíc, jim nikdo nezaplatí.
"Vezla jsem večer kamarády na zábavu do Konice a u Březska mi do cesty vběhla srnka. Jela jsem padesátkou, a nemohla jsem nic dělat. Máme zničený nárazník," svěřila se osmnáctiletá dívka z Prostějova. Auto měla půjčené od rodičů, teď se trápí, kolik bude stát oprava.
V kraji to není ojedinělá událost. V lese na silnici mezi Potštátem a Kozlovem na Přerovsku o minulém víkendu kolem deváté večer vběhlo pod kola Škody Fabie divoké prase. Pokračování na straně B2 Srážku se zvěří řidičům nikdo nezaplatí

Pokračování ze strany B1 "Řidiči se nepodařilo zastavit. Prase bylo usmrceno, ale zraněn nikdo nebyl. Škoda je padesát tisíc korun," řekla mluvčí olomoucké policie Marta Vlachová.
Devětatřicetiletý řidič Citroënu Jumper narazil na srnu zase po ránu na cestě z Jeseníku do Zlatých Hor. Z lesa vyskočila před obcí Rejvíz a řidič zvíře srazil. V tomto případě je škoda kolem sto třiceti tisíc.
Jednatel olomouckého mysliveckého spolku Jiří Zbořil potvrdil, že havárií se zvěří v létě přibývá. "Počet spárkaté zvěře a zejména divočáků narostl. Zvyšuje se také počet aut na cestách. Srnčí zvěř je navíc v létě v říji a mimo to migruje za vodou. Ztrácí proto plachost a opatrnost."
Jen na Olomoucku myslivci každý rok evidují minimálně stovku havárií se zvěří. Policejní statistiky mluví o tom, že za první pololetí letoška zde bylo přes jedenáct set havárií, z toho šestašedesát se zvěří. Loni byl poměr jiný. Za stejné období policie evidovala přes dva tisíce nehod, z toho necelých osmdesát se zvířaty.

Lidé kolize často ani nehlásí Podobná je i situace na Konicku v okrese Prostějov. Z celkem čtyřiačtyřiceti letošních havárií má osm na svědomí zvěř. Polovina je přitom z posledních dvou měsíců. "Řada lidí nám nehody se zvěří asi ani nehlásí, protože nemají havarijní pojištění. Nebo jde o menší srážky," míní mluvčí prostějovské policie Alena Nedělníková. Šéf městských lesů v Prostějově Pavel Šišák řekl, že každoročně se na několika úsecích cest v regionu stane minimálně pět až šest nehod se zvěří. Jde například o lesní úseky mezi Holubicemi a Sečí, Ptenským Dvorkem a Suchdolem nebo Stínavou a Oklukami. "Zvěř má stádní pud, takže jde slepě za vedoucím stáda. Proto řidičům doporučuji, pokud přeběhne jedna srnka, aby zastavili a počkali."
Pokud si ale řidiči nesjednali havarijní pojištění, škody způsobené srážkou se zvěří jim nikdo nezaplatí. "Zvěř je národní bohatství, takže stát nic neproplácí," vysvětlil Zbořil.


http://www.novinky.msrymarov.cz/novinky ... nezaplati/
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
(Miloš)
superřidič
Příspěvky: 31
Registrován: ned 26. zář 2010 19:40:39

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od (Miloš) »

Taky se mi povedlo nedávno na Moravě srazit srnu a byl jsem z toho docela špatnej,protože to přežila a já jí neměl čím dorazit,navíc byla docela divoká,takže jsem si říkal,že mě ještě skope.Auto v cajku,bylo to akorát tou traverzou pod nárazníkem.První jsem viděl a brzdil jsem,ale druhá samo nikdy nezastaví...Navíc na sněhu a takový okresce se moc kouzlit nedá.
monkey
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. srp 2013 12:26:21

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od monkey »

Ne, z povinného ručení NENI hrazena škoda způsobená srážkou se zvěří. Škoda se může hradit jedine z havarijního pojištění, nebo když máte připojištění. Více info: srážka auta se zvěrí
Uživatelský avatar
fahrer
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: pát 02. dub 2010 15:06:27
Bydliště: Děčín

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od fahrer »

[quote="martin440"]myslím, že něco mají, pokud vím zvěř si řidič "přivlastnit" je to nehoda jako každá jiná zaviněná určitě ne... museli by to prokázat... mám dojem že to platí povinný ale nevim to jistě

Švára trefil srnu resp. ona jeho, Protože ho trefila na pření blatník z boku a od kopyt měl i přední dveře. Když přijeli četníci, tak mu dali za 500,-, že nepředvídal.
Jinak sražená zvěř se nesmí brát, ale musí se to nahlásit, snad, na polesí, které zajistí úklid.
Finn
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 09. říj 2014 17:30:25

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od Finn »

Je uznán střet s ptákem s následným prasknutím čelního skla jako srážka se zvěří?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od martin440 »

no pokud máš záznam z kamery , asi by to uznat měli .... to Ti musí odpovědět Tvůj "pojišťovací ústav" ;)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Finn
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 09. říj 2014 17:30:25

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od Finn »

No jo, kdybych měl záznam z kamery, ten samozřejmě nemám, nemám kameru, další důvod, proč si ji pořídit. Dík za reakci.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Srážka se zvěří.

Příspěvek od Tacho »

Pokud si sraženou zvěř naložíte a odvezete, pak je to pytláctví a trestný čin s odnětím svobody. To určitě neriskujte a volejte policii aby zajistila myslivce s odvozem. Kdo má vozidlo havarijně pojištěné, ten škodu dostane zaplacenou. Ohledně pokuty za sražení zvěře, postoupit ke správnímu řízení, zaplatit pokutu je pěkná hloupost. Ani se mi nechce věřit tomu, že by dopravka přijela a řešila řidiče pokutou.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Odpovědět