Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

AETR hrubé porušení

Otázky pouze na téma sociální předpisy, AETR, ES 561/2006, doba řízení, přestávky, odpočinek
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Uživatelský avatar
karllos
Člen sdružení
Příspěvky: 173
Registrován: sob 11. pro 2010 14:01:15
Kontaktovat uživatele:

AETR hrubé porušení

Příspěvek od karllos »

Ahoj všem ;)

Můj současný zaměstnavatel nás neustále nutí k porušení AETRU ! Plánuje cesty tak že musíme jezdit na prázdné kolečka a cizí kartu. Ve finále je můj výkon (jeden řidič) 30h z toho 16h jízda,5h nakládka+vykládka a pauza 9h když se zadaří.Je to neúnosné a chtěl bych tomu zabránit ale pokaždé nám řekne tak jdi jinam tam se to dělá taky. Už jsem z toho na prášky a chci udělat něco jak mu v tom zabránit. Mám ale obavu že když to nahlásím na úřady tak pan podnikatel dostane žertovnou pokutu a frčí dál.Já ale porušuval zákon a přijdu tak o řidičák a dostanu mastnou pokutu v přepočtu co dostávám. Mám dotaz jaký trest mi hrozí při nahlášení takového porušení zákona ,zpětně to tak porušujeme asi druhým rokem.Z počátku to bylo jen dojet na nakládku cca 15 minut, ale tedka po nás chce jezdit i 4 a více hodin. Nebo se na to mám vykašlat a jak se říká držet hubu a krok. A nadále porušovat AETR abych uživil rodinu. Jsme placeni od ujetých km, diety nedostáváme jen musíme podepisovat prázdné příjmové doklady,prostě ojebává jak stát tak nás řidiče.Jsem z toho hodně v prd.. ale v práci řidiče bych chtěl pokračovat je li v CZ nějaká solidní firma ?

Díky za rady a názory s pozdravem Karllos :!:
jezdím tak že doma čekají čtyři dušičky :-)
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od bohousek1 »

Ja ti mohu jen doporucit poridit si pojisteni pravni ochrany ridice a zacit se ptat pravnika.
Nebo se muzes obratit na sveho pravnika.
Pripadne se obratit na Inspektorat bezpecnosti prace.

Je to tezka situace ale reseni jsi si napsal - bud a nebo :-(
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od frantaemail »

Ahoj, koukám zaměstnavatel jedna báseň. :roll: Možnost jak se bránit je buď začít jezdit tak jak se má a nebo jít k jinému zaměstnavateli. Není pravda že se všude porušují zákony. Jinak jsi svéprávný tak za své činy zodpovídáš. Pokud bys podal stížnost na OIP tak bys měl mít i podklady ke stížnosti ( kotoučky, záznamy z pam.karty řidiče, stazky, cesťáky) které by prokazovaly porušování zákonů ze strany zaměstnavatele a v neposlední řadě i důkazy že Tě zaměstnavatel nutil porušovat zákony. Zaměstnavatel má za povinnost kontrolovat zaměstnance zda neporušuje zákony. Ideální by bylo kdyby Tě zastupoval právník jinak jak psal bohousek1. Trestu bych se nebál. Jelikož jsi nahlásil sám porušování zákonů tak ve většině případů se od sankcí upouští.
Uživatelský avatar
karllos
Člen sdružení
Příspěvky: 173
Registrován: sob 11. pro 2010 14:01:15
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od karllos »

bohousek1 píše:Ja ti mohu jen doporucit poridit si pojisteni pravni ochrany ridice a zacit se ptat pravnika.
Nebo se muzes obratit na sveho pravnika.
Pripadne se obratit na Inspektorat bezpecnosti prace.

Je to tezka situace ale reseni jsi si napsal - bud a nebo :-(
A to pojištění se asi vztahu jen na dobu od které jsem pojištěn ne ? Asi se nebudou tvářit :-) když se zítra pojistím a 1.1.2011 požádám o pomoc, co ty na to? :?: A ty kotoučky si mam schovávat jak když je musim po každé jízdě odevzdat a ty co jezdim na prázdné si vypíšou na svá jména [/color]:oops:
jezdím tak že doma čekají čtyři dušičky :-)
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od frantaemail »

Na pojištění Ti odpoví bohousek1. Co se kotoučku týká tak je taková praxe že si je řidiči scanují než je odevzdají. To samé platí i o ostatních podkladech. Jinak kotoučky bys měl mít u sebe za 28 dní zpětně pokud teda nejezdíš na "dovolenkový papír".
Uživatelský avatar
karllos
Člen sdružení
Příspěvky: 173
Registrován: sob 11. pro 2010 14:01:15
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od karllos »

frantaemail píše:Na pojištění Ti odpoví bohousek1. Co se kotoučku týká tak je taková praxe že si je řidiči scanují než je odevzdají. To samé platí i o ostatních podkladech. Jinak kotoučky bys měl mít u sebe za 28 dní zpětně pokud teda nejezdíš na "dovolenkový papír".
jj to jsem taky chtěl si dělat kopie ale nemam šanci hned jak přijedu tak si bere vše co se týká cesty :-( je opatrnej umí v tom chodit, byla tam kontrola asi před púl rokem na popud jednoho co to zkusil a skončil dostal 3000 kč pokutu směšné že :-(( asi nemam šanci což mě mrzí a na druhou stranu jsou ostatní šoféři kámoši ale bojí se že nás vyhodí všechny na muj vrub. Prostě špatný a jak mu to prokážu tak se postará že v regionu o práci nebrnknem jsou to všechno kámoši a jdou si na ruku i s úřadama. Jediný co mam v ruce jsou moje poznámky o místech a časech ale to je asi málo. Jinak dík za reakci docela mi pomáhá když ti někdo písne názor či radu
jezdím tak že doma čekají čtyři dušičky :-)
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od frantaemail »

Tak pak jedině AXA, u DASky si myslím že tam je lhůta asi 3 měsíce, mezi začátem pojištění a začátkem řešení případu. A pak taky začít jezdit tak jak by se mělo, to jsem již psal. Ty 3 tisíce možná dostal od kontroly z odboru dopravy, Inspektorát práce tak levný není :) .
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od frantaemail »

Jinak si přečti toto :
http://portal.proridice.eu/index.php?op ... &Itemid=50

tam to vypadá že by Tě mohli zastupovat hned po uzavření smlouvy. Si teda myslím.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od bohousek1 »

Ano jiz jsem informace predal.
..:: Bohousek1 ::..
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR hrubé porušení

Příspěvek od martin440 »

to je teda krása... pokud je to pravda , jako že asi je , takovejch kurev je mraky
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Odpovědět