Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Delivio »

Ale to vše co píšete tak děláme zase my na západě ostatním tak se tu neukolíbejme že za něco můžou rumuni nebo východ atd.

Otázkou je co chtějí řidiči zdělit když nejsou schopni poskytnout anonymní data, ale každý den naplkáme na jiném fóru tuny jiných informací za za 1 večer !

Je fakt že v Německu vydali a přijali satistická data jen od 200 řidičů a přebrali to desítky médii u nich. To u nás nejde, protože tak malý vzorek nepřijme ani bulvární plátek plný bahna.
dusin23
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 07. lis 2012 9:11:24

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od dusin23 »

Já jsem ty rumuny z ničeho neobviňoval,jen jsem chtěl poukázat na to jak chceme zajistit prosperitu,když kvůli ušetřeným pár korunám připravíme vlastní lidi o práci(na západě samozřejmě i kvůli nám)a pak brečíme že doma klesá poptávka,tržby atd..on totiž nikdo z podpory nepošle manželku ke kadeřníkovi,nepůjde do divadla,koupí méně potravin.....a kadeřnice,prodavačky a herci přestanou jezdit autobusem,kupovat zboží co vozej kamiony.....no a my češi zase budeme mlčet hlavně aby jsme se do ničeho nenamočili a budeme čekat až to za nás někdo vyřeší,že? :(
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Delivio »

dusin23 zatím se nám to daří lépe to nic nedělání. myšleno na nás řidiče všechny. však on to někdo za nás udělá "možná".

tomu se říká alibismus jinak a v tom jsme hvězdy
dusin23
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 07. lis 2012 9:11:24

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od dusin23 »

Sice jsem byl vždycky silně naštvanej když jsem jsem po dlouhým stání v kolonách dojel,po nápravy zabořenej do rozmačkanejch rajčat,melounů a já nevím čeho všeho,na platidlo a tam jsem musel ty frantíky pomalu prosit aby mě nechali projet protože mám v autobusu malý děti,ale přitom jsem jim hrozně záviděl že držej spolu a nenechaj si kálet na hlavu tak jako my...
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Delivio »

dusin23 a pravý opak je to u nás :lol:
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Foglík »

Hoši to co tu píšete je určitě pravda. Jen s tou Francií a Španělskem je to trochu jinak. Tam nestávkovali řidiči, ale dopravci. Funguje to tam stejně jako všude na světě. Řidič samotný nedisponuje s autem a jako takový může nanejvíš nenastoupit do práce a jít někam demonstrovat pěšky. A na jeho místo nastoupí někdo jiný, kdo musí živit rodinu.

Ve Francii a Španělsku nestávkovali řidiči, ale stávkovali dopravci, za pomoci odborových svazů. Odborové ústředny vyhlásily generální stávku pod hesly obrany zaměstnanosti a koupěschopnosti. Byly to demonstrace proti hospodářské politice vlády.
U nás je situace jiná. Malí dopravci se bojí o práci a o přežití a ti velcí, těm stav vyhovuje. Státní úřady jim jdou na ruku a jejich ztráty ze zvyšujících se nákladů na provoz jim kompenzují svojí nečinností v oblasti kontrol dodržování předpisů a nařízení. U nás dopravci do stávky nepůjdou.
A řidiči? Moc možností nemají. Nemají žádný odborový svaz, který by se za ně postavil. A jak vidíte, pokud se někdo snaží dát je dohromady a začít se situací něco dělat, stejně na něj kálej.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Helena »

Dá se z tý ankety nějak vyhodnotit, kolik řidičů nebude mít v důchodu ani na žr.... myslím teda na základní životní potřeby? A kolik si jich nemůže dovolit oněmocnět?
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od bohousek1 »

Z ankety se dá vyhodnotit, že většina řidičů je spokojena. Většina má mzdu podle ZP.
Jaké bude realita je jiná věc.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od frantaemail »

Většina řidičů je "spokojena", ale mzdu podle ZP nemá nkdo nebo téměř nikdo. Problém je, že nevědí na co mají nárok.
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Foglík »

Má cenu s někým diskutovat o mzdě, když si někteří řidiči ani neumí spočítat, kolik skutečně berou?
Napsal jsem mu, že už nejezdím na kamionu, protože jsem nenašel firmu, která by mě zaplatila odpovídající mzdu. Ale prý plácám nesmysly, že takových firem musí být mraky :)

Moje konverzace s takyřidičem:

Ahoj. Kolik tedy u vás berete, když plácám nesmysly?
Já mám plat 30 až 35tisíc a mám je pravidelně na účtě
To ale není plat, to jsou diety a základ, ne? Tak kolik máš základ?
My nemáme diety,jsme placeni z fakturace
Tak jinak, co máš napsáno ve smlouvě?
U nás to máme dohodnutý slovně, že budeme mít procenta z fakturace
Dobře, ale to ti jistě nenapsali do smlouvy.
Ve smlouvě mám 10tisíc,ale za to bych nejezdil,tak jsme se dohodli na fakturaci a jsem s penězma spokojenej.Mám je pravidelně na účtě a to je základ.10 tisíc neberou nikde,za to by nikdo nejezdil.To píšeš píčoviny
Odpovědět