Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Prosím o radu s přestávkama atd..

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od mates »

Hugo na vnitru žlutá stále platí
člen výboru
Uživatelský avatar
Hugo z hor
řidič profesionál
Příspěvky: 1039
Registrován: pát 19. čer 2009 22:13:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od Hugo z hor »

Právě proto jsem psal že si to jen myslím a že bude lepší počkat na fundovanou odpověď odborníka. :-D :-D :-D
Hugo z hor

Být "TRUCKER" není jen práce, je to poslání!

Uživatelský avatar
George
řidič profesionál
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. říj 2011 16:24:39

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od George »

Jak na to tak koukám, a poslední dobou sleduji, tak by 50% šoférů mělo vzít profesák a mrsknout ho do kanálu. Ale zas třeba vaří na školení dobrou kávu ..... a za ty prachy se to asi vyplatí
......když dva dělají totéž, není to totéž......
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od mates »

jo pánové to je realita všedního dne. od revoluce klesá kvalita nejen při výuce budoucích držitelů řidičáků,ale i na periodických školeních. např. z 20řidičů na školení jich 15 pospíchá a ty co maj nějaké dotazy posílaj někam at nezdržujou atd. to bylo,dneska se ty hodiny musí odsedět když se někdo bojí kontroly a tak se něco pustí aby to mluvilo a je to. vyluští se pár křížovek,přečte blesk a jde se domu,protože je to jako vše k hovnu a na pumpě se dozvíš co potřebuješ od podobně vyškolenýho drivera. on sjezdil celou evropu a on to ví nejlíp...
člen výboru
Uživatelský avatar
George
řidič profesionál
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. říj 2011 16:24:39

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od George »

Já nechtěl, aby se fórum na téma Prosím o radu s přestávkami nějak zvrhlo. Jen si myslím, že kdo chce jezdit, tak má minimálně znát 361čku, 561čku 341čku a nařízení 3821 a pak by ty dotazy tady měly trochu úroveň. (něco o provozu, něco o technickém stavu a doby řízení atd.) Dotaz viz. výše mi přijde rovnocený tomu, kdybych se tu zeptal jestli můžu občas projet na křižovatce na červenou. Nikoho tímto nechci zesměšnit či něco podobného, ale myslim, že ježdění není jen o tom točit volantem, ale taky o tom něco znát.
......když dva dělají totéž, není to totéž......
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od Tacho »

Při kontrole musí řidič prokázat činnost za aktuální den a 28 dní zpět. Na tuzemsku není povinnost používat euro formulář, dopravcem potvrzené volno a nebo jiná činnost může být doložena na vlastním vytvořeném potvrzení. Žlutá kolečka jsou samozřejmě také správným potvrzením. :mrgreen:

ps: problém je spíše neúplnost vypsaní žlutých koleček nebo potvrzení vystavené dopravcem. Řidičům chybí časy a dokládají pouze datum ukončení a začátku nového pracovního dne.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od mates »

džordži v pohodě, omlouvám se za lehké OT, pokračujte v tématu, mazat nebudu
člen výboru
Uživatelský avatar
George
řidič profesionál
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. říj 2011 16:24:39

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od George »

to Tacho - přesně tak, jak říká jeden z pracovníků KÚ "Když to bude mít napsané na pytlíku od svačiny a budou tam všechny náležitosti, je to platné potvrzení" :lol:
......když dva dělají totéž, není to totéž......
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od Tacho »

Vím koho myslíš :mrgreen: a má pravdu ale mě posledně řekl na taoaletním papíře :lol:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Tomas86
řidič
Příspěvky: 25
Registrován: úte 22. úno 2011 20:36:57

Re: Prosím o radu s přestávkama atd..

Příspěvek od Tomas86 »

Děkuji že jste mi mám odpověď na to na co jsem se ptal :? .Já za to nemůžu že školitel na školení nedokáže odpovedět nebo nechce odpovedet.
Ptal jsem se jen jestli musím zezadu na kolečko proškrtavat postylku ... OPRAVDU DĚKUJI ZA POMOC.
MYSLEL JSEM SI ŽE JE TO FORUM KDE SI ŘIDIČI DÁVAJÍ INFORMACE A RADY.
Odpovědět